Reklama w Prasie

Każdy z nas przy założeniu firmy musi zadbać o odpowiednią formę reklamę. Formy mogą być różne:

 • Ulotki
 • Banery
 • Reklamy telewizyjne
 • Google ads
 • Reklama w Social Media

Skupiając się na wyborze miejsc, nie powinniśmy zapominać o reklamie w prasie, która nadal ma ogromny wpływ na czytelników. Co więcej? 

Nasza agencja w Warszawie współpracuje z największymi wydawnictwami, co pozwala nam na planowanie i prowadzenie kampanii reklamowych w najpopularniejszych gazetach. W zależności od reklamowanego produktu, nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiednie nagłówki, zasięg i formy reklamy. Do naszej dyspozycji:

 • opiniotwórcze i lokalne dzienniki
 • tygodniki
 • magazyny

Główne zalety reklamy w prasie:

 • duża ekspozycja reklamy
 • wiarygodność
 • długie „życie” reklamy 
 • możliwość przekazania dużej ilości treści w jednej reklamie
 • możliwość dotarcia do lokalnych konsumentów
 • możliwość dotarcia do określonej grupy odbiorców

Jak możemy Ci pomóc?

Nasi specjaliści w Warszawie pomogą przeprowadzić regularną kampanię reklamową w prasie, znaleźć najlepsze miejsca na umieszczenie broszury reklamowej, przygotować niestandardowe projekty.

Krok po kroku

 1. Zaczynamy od planu, szczegółowo definiujemy i analizujemy kluczowe parametry, takie jak: profil wydawnictwa, nakład i zasięg, jakość druku, rzeczywista sprzedaż, dystrybucja i kolportaż, zarządzanie zwrotami, odbiór społeczny i wiele innych czynników, które decydują o sukcesie kampanii reklamowej.
 2. Definiujemy grupę docelową i dopasowujemy nagłówki prasowe w taki sposób, aby przykuć uwagę czytelników o największym potencjale zakupowym.
 3. Tworzymy reklamy prasowe, które prowadzą do interakcji i budują relacje z konsumentami. Udaje nam się angażować wszystkie zmysły odbiorcy poprzez wykorzystanie próbek zapachowych i smakowych, innowacyjne rozwiązania poligraficzne oraz elementy multimedialne zintegrowane z reklamami i aktywowane z poziomu smartfona.
 4. Badamy skuteczność konkretnych reklam prasowych oraz zachowania odbiorców po kontakcie z przekazem. Wykorzystujemy unikalne adresy URL, osadzone kody QR i moduły NFC, analizujemy aktywność aplikacji mobilnych związaną z reklamami prasowymi i stosujemy spersonalizowane kody promocyjne.
 5. Reklamy prasowe publikujemy również w elektronicznych wersjach wydań (PDF, EPUB, MOBI itp.), które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród czytelników i są naturalnym rozwiązaniem dla wielu prestiżowych wydań.

Nadajemy tradycyjnej reklamie prasowej nowoczesny charakter. Czerpiemy inspirację z bogatej historii tej formy komunikacji marketingowej i dostosowujemy ją do współczesnych realiów. Bogate doświadczenie i zróżnicowane portfolio projektów gwarantują najwyższą jakość i skuteczność kampanii realizowanych z wykorzystaniem reklamy prasowej.

Dlaczego reklama prasowa

Prasa buduje relacje

Czytanie gazet i czasopism jest angażującym zajęciem, zaspokaja ciekawość, dostarcza informacji, pogłębia wiedzę, zmusza do myślenia i refleksji. Zawarte w nich reklamy służą do wywołania emocji, sprawiają, że odbiorcy uśmiechają się, zastanawiają, patrzą i myślą na temat promowanych produktów.  

Prasa angażuje

Podczas czytania prasy do 90% czytelników jest zaabsorbowanych i w pełni oddają się czytaniu. Główną zaletą mediów drukowanych jest to, że czytelnicy nie poświęcają się innym zajęciom podczas czytania. 

Zaufanie

Relacja, jaką gazety i czasopisma budują ze swoimi czytelnikami, jest znacznie silniejsza niż relacja budowana przez inne media. Czasopisma “rozmawiają” ze swoimi czytelnikami. Czytelnicy mają znacznie większe zaufanie do informacji zawartych w ich ulubionych czasopismach. I właśnie to zaufanie i wiarygodność wzmacnia przekaz reklamowy.  

Prasa pogłębia przekaz

Reklama w prasie pobudza i zachęca odbiorców do działania – podejmowania decyzji, zmiany zdania, a w końcu dokonania zakupu. Reklama w prasie może zawierać elementy, które są nieobecne w telewizji lub celowo nie są podkreślone. Bardzo ważne jest powiązanie reklamy z produktem lub marką. Reklama w prasie wzmacnia, modyfikuje wizerunek, rozszerza przekaz i rozpowszechnia go. Odbiorca jako widz rejestruje przekaz telewizyjny, ale jako czytelnik może zapoznać się z przekazem reklamowym bardziej szczegółowo i dłużej. 

Reklama w prasie żyje dłużej

Reklama w prasie może być badana, analizowana do wzbudzenia zainteresowania czytelnika, a czytelnik w tym czasie może do niej wielokrotnie wracać przy każdym kontakcie z czasopismem. również warto podkreślić że część czytelników przechowuje egzemplarze czasopism i wraca do ich zawartości kilka razy w tygodniu, miesiącu lub roku.  

Precyzyjne targetowanie

Szeroki wybór tytułów prasowych pozwala na dopasowanie grupy docelowej według kryteriów geograficznych, demograficznych i behawioralnych. Niewątpliwą zaletą reklamy w prasie jest możliwość kreowania selektywnego zasięgu, co pozwala na dotarcie do konkretnych odbiorców.

Prasa dla wymagających

Regularni czytelnicy czasopism są częściej zamożni, wykształceni, należący do klasy średniej i wyższej niż regularni widzowie telewizji. 

Reklama w prasie a decyzja o zakupie

Czasopisma i gazety zwiększają konkurencyjność wizerunku marki. Marka zyskuje przewagę i wyróżnia się na tle innych dzięki częstszej i bardziej dogłębnej ekspozycji. Niewątpliwą zaletą prasy jest możliwość umieszczenia próbek, dzięki czemu konsument może sprawdzić cechy produktu, takie jak zapach, konsystencja i smak, które są bardzo ważne przy podejmowaniu decyzji o zakupie. 

Kreatywne medium

Oferta dla reklamodawców w prasie jest bardzo szeroka. Oprócz kilkudziesięciu formatów reklamowych na stronach czasopism, istnieje szereg ciekawych form reklamowych, takich jak: broszury, banery, inserty, wkładki, paski zapachowe, papier z węglem drzewnym, zakładki do książek itp. Możliwości są tu niemal nieograniczone, a nowe i kreatywne formy zapadają w pamięć.

Reklama w prasie – czy to się opłaca?

Czy warto więc inwestować w reklamę w prasie? Zależy to od wielu czynników. Można jednak wydzielić kilka przypadków, w których jest to najbardziej opłacalne:

 • jako element szerokiej kampanii reklamowej obejmującej również Internet, telewizję, radio oraz reklamę w przestrzeni miejskiej;
 • w przypadku promocji usług lokalnych, szczególnie dla osób, które na co dzień nie korzystają z Internetu – reklama w prasie lokalnej
 • w przypadku promocji niszowej firmy, produktu lub usługi o ściśle określonej grupie docelowej – wówczas przydatna może być reklama w prasie specjalistycznej.

Pamiętaj jednak, że skuteczność reklamy prasowej w dużej mierze zależy od jej formy i treści. Dlatego warto zadbać o solidne przygotowanie materiałów reklamowych. Nasza agencja w Warszawie zajmuje się planowaniem i realizacjej kampanii reklamowych w prasie ogólnopolskiej i lokalnej. Tworzymy koncepcje, redagujemy teksty i hasła marketingowe, projektujemy grafikę, przygotowujemy reklamę do druku, monitorujemy skuteczność.

reklama youtube reklama google merchant center reklama google ads reklama tik tok reklama w prasie reklama zewnętrzna ooh reklama dooh reklama linkedin reklama spotify reklama pinterest reklama twitter reklama facebook reklama instagram reklama w wyszukiwarce reklama w mediach społecznościowych reklama gdn google display network reklama display reklama w radio kampanie sms mms bazy mailingowe b2b biznesowe bazy danych b2c konsumenckie bazy danych call center generowanie leadów